جستجوهای پرطرفدار

میلگرد بستر

این سازه محکم و مقرون به صرفه می تواند در استحکامات ساختمانی بسیار حائز اهمیت باشد میلگرد بستر از سیم های فولادی در ضخامت های چهار میلی متری تولید می شوند. برای اینکه میلگرد بهتر در دیواره های ساختمانی قرار بگیرد از آج استفاده میکنند تا ملات و بتن سازگاری بهتری داشته باشد این محصول ضد زنگ و ضد فرسایش است که خیال سازندگان ساختمانی برای استحام و مقاومت ساختمان راحت میکندواهد بود.

...

میلگرد بستر

اولین بار در سال ۱۸۱۳ میلادی در اروپا بود که از میلگرد بستر در ساخت بناها استفاده شد. اروپاییان دریافتند در برابر تکان های شدید زمین میتوانند با این شیوه از سرمایه انسانی و مالی خود مراقبت کنند. سپس از حدود ۷۰ سال پیش استفاده از این روش در آمریکا نیز مرسوم شد. آنها برای ایجاد روش استاندارد بکار گیری آیین نامه ای را تهیه کردند. در حال حاضر بسیاری از کشور های اروپایی نظیر استرالیا، کانادا و نیوزلند از این مدل میلگرد ( میلگرد بستر ) در بناهای خود استفاده میکنند.سال ها است که در ایران بحث های پیرامون حوادث طبیعی جریان دارد اما متاسفانه توجه چندانی به راه کارهای عملی نمی شود و هر بار با وقوع زلزله در نقطه ای ازکشور مدتی در این باره صحبت می شود و پس از مدتی همه چیز به دست فراموشی سپرده می شود . مهم ترین عامل بروز فاجعه در زمان وقوع زمین لرزه سودجویی بعضی از سازندگان که به بساز و بفروش معروف هستند می باشد. از سال ۱۳۹۲ با انتشار رسمی مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان این میلگرد در ایران نیز دارای آیین نامه ملی گردید.امید است تا در آینده ای نه چندان دور بناهای ساخته شده در ایران نیز از مقاومت مطلوبی در برابر حوادث طبیعی به خصوص زمین لرزه ها برخوردار شود.. 

انواع میلگرد بستر

میلگرد بستر در سایز های مختلفی طراحی و تولید می شود میلگرد بستر ۱۱ خرپایی میلگرد بستر 15 خرپایی و میلگرد بستر 505 خرپایی

انداره و سایز های میلگرد بستر

میلگرد بستر در سایز های و اندازه های مختلفی ساخته می شود میلگرد بستر از مفتول فولادی آجدار با قطر 4میلیمتر و در عرض زخامت دیوار است .تنش تسلیم میلگرد بستر 485مگاپاسکال است همچنین مقاومت میلگرد بستر 550مگاپاسکال است

قیمت میلگرد بستر

برای تهیه میلگرد بستر مراحل طولانی سپری می شود .مراحلی چون تهیه مواد خام برای میلگرد بستر. کشش میلگرد بستر . برش میلگرد بستر و مراحل خم کاری و جوش میلگرد بستر و در آخر آب کاری میلگرد بستر تمامی این هزینه ها در قیمت میلگرد بستر موثر است.و تمامی قیمت های میلگرد بستر به این عوامل ارتباط مستقیم دارند .تلاش ما این است با استفاده از تیم مجرب با کم ترین هزینه و بهترین کیفیت میلگرد بستر را عرضه و تولید کنیم.

ویژگی های میلگرد بستر

ﺗﻮزﯾﻊ ﮐﺮﻧﺶ و ﻧﯿﺮو در ﻣﻘﻄﻊ دﯾﻮار ﺑﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﻣﯿﻠﮕﺮد ﺑﺴﺘﺮﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه ﺷﮑﻞ ﺧﻤﺶ اﻓﻘﯽ و ﻗﺎﺋﻢ ﺑﻪ ﻫﻤﺮاه ﺿﺮاﯾﺐ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺧﻤﺸﯽ در دﯾﻮار ﺑﻨﺎﯾﯽ داراي ﻣﯿﻠﮕﺮد ﺑﺴﺘﺮ با در نظرﮔﺮﻓﺘﻦ ﻣﺸﺨﺼﺎت اوﻟﯿﻪ ﺑﺮاي ﻣﺼﺎﻟﺢ و ﻣﻘﺎدﯾﺮ ﺣﺪاﻗﻠﯽ ﺑﺮاي ﻣﻘﺪار ﻣﯿﻠﮕﺮد ﺑﺴﺘﺮ، ﻣﻘﺎوﻣﺖ دﯾﻮارﻫﺎي ﺑﻨﺎﯾﯽ در راﺳﺘﺎي ﻏﯿﺮﻣﺴﻠﺢ و ﻣﺴﻠﺢ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﻣﯽ ﺷﻮد .

بهترین میلگرد بستر در ایران

شرکت میلگرد بستر mph با بهره گيری از تجهيزات و دانش کافی و با هدف ارايه محصولات صنايع مفتولی و همچنين مشاوره در زمينه های فوق در سال 139۴ تاسيس گرديد. ما در این واحد در راستای خدمت به صنعت کشور همواره کوشيده ایم که با توجه به صداقت کاری و ارايه کيفيت بالای محصولات گامی در جهت خودکفايی کشور برداشته باشیم.

وال پست

.ضوابط اجرای وال پست دیوار قسمت 2: در مقاله پیشین راجب به نحوه اجرای وال پست در اسکلت بتنی و نحوه اجرای وال پست فلزی در بلوک سبک صحبت کردیم در مقاله امروز راجب نحوه اجرای وال پست در اسکلت فلزی وظایف ناظر ساختمان و اشتباهات رایج در اجرای وال پست صحبت خواهیم کرد در ادامه با تیم میلگرد بستر mph همراه باشید. نحوه اجرای وال پست در اسکلت فلزی به طور کلی می توان گفت، نحوه اجرای وال پست در اسکلت فلزی به گونه ای است که وال پست در اسکلت فلزی به واسطه جوشکاری، به تیر و ستون متصل می شود. وظایف ناظر ساختمان در رابطه با اجرای وال پست به طور مثال مجری کار باید قبل از بتن ریزی از جا نمایی و اجرای بیس پلیت هایی در زیر و روی تیر بتنی برای نصب و اجرای وال پست مطمئن شود، تا در مراحل بعدی که ملزم به اجرای وال پست شدند مجبور به تخریب تیر یا کاشت میلگرد در تیر ها نشوند. در صورت اجرا نکردن پلیت قبل از بتن ریزی باید در مراحل بعدی میلگردهایی در تیر ها کاشته شود و پروفیل وال پست به آن جوش شود یا پلیت ها را توسط رول بولت به تیرها متصل نمایند. حداقل پروفیل مصرفی برای اجرای وال پست، نبشی 5 باشد. موارد مربوط به اجرای وال پست و دتایل های اجرایی آن باید در قالب دستور کار به مجری یا سازنده ابلاغ گردد. ناظر سازه باید اجرای وال پست و مواردی که مربوط به آن است را کنترل نماید و در صورت وجود خلاف یا اشکال گزارش لازم را تهیه نماید. در انتها به مهندسان ناظر توصیه می شود در صورتی که سازنده یا مجری وال پست را در سازه اجرا نکرد به هیچ عنوان برگه پایان کار را امضا نکنند، زیرا در صورت بروز هرگونه اتفاق در این رابطه مهندس ناظر نیز مقصر شناخته خواهد شد. اشتباهات اجرایی در اجرای وال پست دیتیل‌ های وال پست ارائه ‌شده در بخش قبل، برای سازه‌ های فولادی و بتنی از کامل ‌ترین روش‌ های اجرای دیواربند می‌ باشند. از آنجایی که در این روش، دیوار در تمام جهات داخل نبشی‌های افقی و عمودی اجرا می‌شوند، احتمال تغییر شکل خارج از صفحه‌ی دیوار کاهش می‌یابد. لازم به ذکر است که در بسیاری از اوقات، دیتیل‌ اجرایی وال پست توسط پیمانکار یا کارفرما، به دلایل مختلف از جمله دلایل اقتصادی، دچار تغییراتی می‌شود که عموماً سبب افت عملکرد مطلوب wall post می‌شود. تعدادی از این تغییرات که به ‌اشتباه انجام می‌شود، عبارت‌اند از: استفاده از میلگرد در اجرای کلاف‌های افقی به جای نبشی. عدم اجرای پشت ‌به ‌پشت نبشی‌های افقی و یا قائم که سبب می‌شود دیوار تنها در یک سمت، داخل نبشی‌ها اجرا شود. در شکل زیر این روش از اجرا مشاهده می‌شود